Автор Тема: Мишкова нива  (Прочетена 722 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Херо

• КОМАНДИР
  • Публикации: 205
  • Рейтинг: +95/-21
  • Не давай бисерите  на прасетата!
Мишкова нива
« -: Януари 17, 2014, 04:22:02 am »
Херо .....въобще не ми пука къде е роден АМ ,нито за пирамидите в Гиза............НО АКО ОЩЕ ЕДИН ПЪТ НАРЕЧЕШ НАШ СЪБРАТ ГЛУПАК ,ЛИЧНО АЗ ЩЕ ТИ НАЛОЖА БАН  cvdf

Прочел си каква ли не информация ,а не си си направил труда да прочетеш правилата на форума.
« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 11:06:31 pm от Херо »
Не давай бисерите  на прасетата!

Неактивен ANTIK

• Global Moderator
  • ЕДИНАК
  • *
  • Публикации: 1903
  • Рейтинг: +612/-5
Re: Мишкова нива
« Отговор #1 -: Януари 17, 2014, 10:18:09 am »
Ех Херо ,закъсня........до преди по малко от месец господин Миланов пишеше тук редом с нас и отговаряше на всички въпроси. За огромно мое съжаление той реши да се оттегли от форума.
 Все пак задай си въпросите към него ........пък може да му пратим един имейл и той да реши да отговори.

Хубав матерял ,но само не разбрах ти лично ли си говорил с Христо или това е някаква копирана статия .ПОЗДРАВИ

Неактивен BayStan4o

• МЕЧКАР ЛЮБИТЕЛ
  • Global Moderator
  • ЕДИНАК
  • *
  • Публикации: 2485
  • Рейтинг: +1002/-7
  • Те са някъде там г-н Х.Картър!
    • Img-Share.eu.
« Отговор #2 -: Януари 17, 2014, 10:22:12 am »
Херо    cdgvd
Редно е,когато качваш нещо,копи пейс-да посочваш автора,линка или сайта от където е свалено.
По темата:Не съм запознат с нещата,но има много добри разсъждения.  gdfvd
  dhjkkk Здраве,     сила,  ijh дух,   uuuyyy а в главата кух,като градинска лейка !   uytre !!!!!!!!! knvedrul .и ловец съм,   gfxbn и   рибар съм,    и курвар съм..  szbgdx   КАЧВАНЕ НА СНИМКИ http://www.img-share.eu/main/indeх

Неактивен Херо

• КОМАНДИР
« Отговор #3 -: Януари 17, 2014, 11:21:58 am »
Херо .....въобще не ми пука къде е роден АМ ,нито за пирамидите в Гиза............НО АКО ОЩЕ ЕДИН ПЪТ НАРЕЧЕШ НАШ СЪБРАТ ГЛУПАК ,ЛИЧНО АЗ ЩЕ ТИ НАЛОЖА БАН  cvdf

Прочел си каква ли не информация ,а не си си направил труда да прочетеш правилата на форума.

« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 11:06:49 pm от Херо »

Неактивен ANTIK

• Global Moderator
  • ЕДИНАК
  • *
  • Публикации: 1903
  • Рейтинг: +612/-5
« Отговор #4 -: Януари 17, 2014, 11:56:04 am »
Поздравления за това  cdgvd,написаното е на високо ниво и за това създава впечатление за копи-пейс.

Да бе Кръстьо имах в предвид не Христо  htbt

Херо от къде си бе пич  cdgvd

Неактивен imperatora

• Габрово
  • КОМАНДИР
  • *
  • Публикации: 278
  • Рейтинг: +58/-7
« Отговор #5 -: Януари 17, 2014, 12:14:30 pm »
Ех Херо ,закъсня........до преди по малко от месец господин Миланов пишеше тук редом с нас и отговаряше на всички въпроси. За огромно мое съжаление той реши да се оттегли от форума.
 Все пак задай си въпросите към него ........пък може да му пратим един имейл и той да реши да отговори.

Хубав матерял ,но само не разбрах ти лично ли си говорил с Христо или това е някаква копирана статия .ПОЗДРАВИ
Колега евала за статията, аз отдавна съм спрял да се заяждам с г-н Миланов, той е запълнил една ниша с книките си за луди иманяри, вярващи в извънземни и др. от такава тематика. Тези книги ги пише само за пари. Аз тази мишкова нива съм я проверявал за кухини и цветни метали. Няма кухина на нивата, но аз имам една дилема, там където се изкарват пари от туризъм, трябва да се подържа за там теорията за Бастет, трябва да се поучим за това от гърците.
« Последна редакция: Януари 17, 2014, 12:47:25 pm от ANTIK »

Неактивен Херо

• КОМАНДИР
« Отговор #6 -: Януари 17, 2014, 01:32:36 pm »

« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 11:07:07 pm от Херо »

Неактивен biser

• Плевен
  • ЕДИНАК
  • *
  • Публикации: 583
  • Рейтинг: +419/-11
« Отговор #7 -: Януари 18, 2014, 09:46:42 am »
Мисля, че няма противоречие и трябва нещата да се разглеждат разделено.

Колегата може би е прав конкретно за светилището на Мишкова нива (Бъчварова колиба).

Публична информация е, че светилището е част от голям комплекс, който се състои се от крепост на върха Голямо Градище, рудници в подножието му, могилен некропол, укрепени сгради и  останки. В края на бронзовата епоха на Мишкова нива е бил изграден долмен. През старожелязната епоха около това  място се образува могилен некропол, поддържан през цялото първо хилядолетие пр.н.е. и по-късно. Впоследствие недалеч от разрушения долмен започва да се изгражда култово съоръжение, първият етап на което наподобява долменна конструкция, вторият е гробница, градена с хоросан и крепида, а третият - мраморна куполна гробница от императорската епоха.
В непосредствена близост до гробницата се намират римска villa rustika (селска вила, имение) и некропол. Вилата се предполага, че е служила за жилище на всички онези, които се грижат за храма и за занаятчийското производство.
Животът на куполния комплекс може да се предполага, че е започнал да се разполага между средата на ІІ--III -то хилядолетие пр.Хр. до епохата на късната античност.
На най-високата точка на българска Странджа, вр. Голямо Градище (709 м. н.в.), намиращ се непосредствено до м.Мишкова нива, се намират останките на голяма предполагаемо тракийска крепост с кръгла форма. Основите й са с дебелина 2.5 м, а диаметърът на крепостната стена е около 100 м. Със сигурност това е била една от големите тракийски крепости в древността. В центъра й се предполага, че се е намирало светилище, за което свидетелства намереният там жертвеник.

До тука с този култов комплекс. Не оспорвам нито кой го е построил, нито защо, нито кога, но се предполага няколко наслагвания.

"Гвоздеят" на историите около Баскет са думите на Ванга, затова ще се спра основно на нейните думи.
В интернет се разпространяват няколко нейни пророчества и едва ли някой ще може да каже кое е истина и кое художествена измислица на разни автори.

Да покажа някой от тях:
 1. „Мястото е свещено, намира се в близост до Малко Търново. Има гроб на жена, която държи жезъл от извънземна материя в ръцете си. Там има несметни богатства – злато на буци, предмети, книги, оръжие. Оръжието им е особено. Има написана история за 2 хилядолетия назад и предсказание как ще се развие светът 2 хилядолетия напред. Нещата са закопани на 6 места. Много, много отдавна дошли по вода от Египет, били стройни и високи, с черни коси. Носели маски на лицата си, били облечени като кукери. Грозяла ги голяма опасност, всичко било построено от роби, пролята е била много кръв.“

2.  “Много, много отдавна дошли по вода хора от Египет. Те били високи и стройни, с черни коси, носели маски на лицата си и били облечени с нещо подобно на нашите кукери. Ванга казала, че картата сочи място, на което има гроб на жена, която държи жезъл от извънземна материя Около нея имало несметни богатства – злато на буци, предмети и оръжие. До жената можел да бъде намерен древен папирус, който обяснявал човешката история две хиляди години назад и какво ще се случи на хората две хиляди години напред.”

3. Според пророчицата ценностите били закопани на шест места, а човеците, които донесли всичко това, били заплашени от голяма опасност, пролята била много кръв от загиналите роби. Ванга посочила, че мястото е свещено и има особена сила и енергия. До него е имало път, който минавал покрай храм и светилище, казала пророчицата, имайки вероятно предвид светилището в Мишкова нива. Тя казала и нещо много важно – предупредила хората на Людмила Живкова да не пипат и ровят в мястото.

4. Ванга е казала, а нейната племенница Красимира Стоянова е записала със собствения си почерк на пет странички. Ванга тогава й обяснила, усещайки със сетивата се картата на мистериозното място, донесена в дома й от иманяр/, че става дума не за съкровище, а за древна писменост. Тази писменост е била донесена от Египет. И тя е от вътрешната страна на черен саркофаг. Войниците, които са го заровили пък са убити. Това е било така за да се запази тайната. Всъщност става въпрос за изключително ценни документи и анали. "Има гроб на жена, която държи жезъл от извънземна материя!".

5. Ето какво гласи и самото пророчество на Ванга:
Има два пътя, долу река, високи дървета, камък. Врата към галерия, връх срещу изток, през май, когато изгрее Луната там дава сянка - на стряхя. Когато грее Слънце - там пак е сянка!През деня там е най-тъмно. Ай дере е долу, това е високо на баир...- На времето там е имало път, вървели са камили, работили са заточеници, роби, те са копали...- Дупка като галерия! Дърветата са изсечени, имало е на входа изсечен от камък човек. Сега го няма, имало е направена и змия от камък, няма я сега!- Ориентира е по слънцето и Луната. В май месец ПО МЕСЕЧИНА са турени...!- Старият път е отивал от Гърция за Турция / през мястото/...- Оброчището е по-долу и село има долу, старите местни хора знаят мястото...- Това, което търсите е от много старо време. Хората са били облечени като кукери!- Обърнете абсолютно внимание на 5-те камъка. Ъглов знак сочи парите.... Другите камъни са нишани...- Картата, която имате Вие е само за тези пари...!- Човекът има друга и други карти за това място и другите пари, но не ги дава?!- Има не само злато на монети, но и злато на буци, предмети, КНИГИ, оръжие - много!- Има Теке. До него е имало параклиси - Света Богородица, Свети Илия, Света Петка - сега не съществуват! Идвали да се молят на Текето! Имало е калдаръм, ханове...- Върхът, който търсите спрямо Малко Търново е разположен така:- Тези пари и предмети са много, много стари. Има събирани от грабежи и кланета. На това място е имало ХОРА, дошли от ЕГИПЕТ! Има и много избити на това място! ЩЕ ГИ ОТКРИЕТЕ!!!".. "Слаби са ви кравите, много са Ви слаби кравите!".

Предполагам, че ако се разровя още, ще намеря много други нейни предсказания на тази тема. Не знам кое от всичките е истина. Това са само цитати от различни източници, но мисля, че все пак нещо е казала и то се върти около нещо средно на описаните по-горе.

Какво са ровили военните, какво са намерили едва ли някой ще може да каже, освен ако е бил пряк участник, но и тогава едва ли кристалната истина ще излезе на бял свят. Всичко много напомня за Царичина.

Оставям на страна и историята която се разказва за  руски военни, които са работили преди нашите около 1947-8-9.. и някоя година, на мястото известно време и после изнесли нещо с камиони. Няма как да се потвърди дали е истина или измищльотина.... поне към момента.

С една дума мисля, че обектите там са няколко и всеки един е за себе си и може да са свързани, но... как.... може само да предполагаме без да сме сигурни.

п.с.
Горната информация е взета от интернет и литературни източници на различни автори.
« Последна редакция: Януари 18, 2014, 05:34:26 pm от biser »
По-добре човек да срещне мечка, на която са отнели мечетата, отколкото глупак с глупостта му. Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие.О.Уайлд.

Неактивен Anubiz

• Благоевград
  • ХАЙДУТИН
  • *
  • Публикации: 142
  • Рейтинг: +49/-2
« Отговор #8 -: Януари 18, 2014, 05:09:29 pm »

Милан Миланов не ме интересува. Нещата ги пиша за вас за да не му се връзвате и да не го боготворите.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Браво Херо ! Ти си знаещият ,като чета това което си писал, според мен си готов да попълниш тиража на жълтата преса и това с падането и чупенето на гръбнака на Траян може да е на първа страница htbt. Тогава ще се връзвам и ще боготворя теб.Иначе браво за трудът който си положил да напишеш тези редове.                                                                                                               
ПОКОРНИЯТ НА СЪДБАТА УМИРА КАТО РОБ

Активен admin

• Administrator
  • ЕДИНАК
  • *
  • Публикации: 5656
  • Рейтинг: +1944/-7
« Отговор #9 -: Януари 18, 2014, 05:16:25 pm »
Ще ви помоля да не говорите с лоши чувства или тон към други потребители във форума .  fbvvgb  Както те търпят вашите мнения и гледни точки, така и вие ще търпите техните. И аз се присмивам на Матеица, но не се подигравам и не наричам луди хората които вярват в нея.  fbvvgb
Не хапи този, който може да те изяде !

Неактивен sunrise

• Неактивни
  • ЕДИНАК
  • *
  • Публикации: 993
  • Рейтинг: +138/-0
« Отговор #10 -: Януари 26, 2014, 02:28:44 pm »
Бисерът на Странджа

http://www.otizvora.com/2009/02/224/
..това което правим за другите в същност го правим за себе си...

Неактивен Херо

• КОМАНДИР
« Отговор #11 -: Януари 26, 2014, 08:02:16 pm »

« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 11:07:28 pm от Херо »

Неактивен sunrise

• Неактивни
  • ЕДИНАК
  • *
  • Публикации: 993
  • Рейтинг: +138/-0
« Отговор #12 -: Януари 26, 2014, 08:33:53 pm »
Това е археологическото виждане за местността Мишкова нива, което не дава обяснение откъде идва името и за какво е служела "гробницата". Мисля, че аз давам точно отговор на тези въпроси.
Браво  cgvbgh
..това което правим за другите в същност го правим за себе си...